fbpx

İmplant Tedavisi

İmplant Tedavisi Nedir Nasıl Uygulanır Neden Yapılır ?

Dt. Bünyamin Dal

İmplant Nedir?

 

İmplant, yapay diş kökü olup eksik diş tedavisinde kullanılır. Titanyum ya da titanyum bileşenlerden oluşan malzemelerden yapılmıştır.

İmplant Neden Yapılmalıdır?

 

Diş çekim işleminden sonra çekilen dişin boş kalan kökü çene kemiğinde erimeye, rezorpsiyona neden olabilir. İmplanta alternatif olarak yapılan köprü uygulaması ise hem kemikteki erimeyi durdurmaz hem de diğer dişlerin bütünlüğünün bozulmasına neden olabilir.

Tüm bu nedenlerle diş eksikliklerinde estetik kaygıdan ziyade beraberinde sağlık sorunlarına yol açabileceği nedeniyle implant tedavisi bekletilmeden uygulanmalıdır.

İmplant tedavisi eksik bir dişin yeri doğru ellerde mükemmele yakın doğal bir şekilde doldurabilir.

 

İmplant Tedavisi Ne Kadar Sürer?

 

İmplant tedavisi uygulanacak bölge önce local anestezi ile uyuşturulup ağrısız bir şekilde 5-10 dakika içerisinde implant yerleştirilir. İmplantın yerine oturması ve çene kemiği ile kaynaşması için 1-2 ay süre tanınır.

Tedavi uygulanacak kişinin fobisi olması durumunda genel anestezi ile tamamen uyutulup tedavisini gerçekleşmesinde yardımcı olunur. Bu şekilde acısız ve korkusuz bir tedavi deneyimi yaşamasına yardımcı olunmaktadır.

İmplant tedavisi sanılanın aksine kemik erimesini engellediğinden ötürü ağız sağlığı için çok yararlı ve önemli bir uygulamadır.

İmplantların Markası Önemli midir? Kaliteleri Aynı Mıdır?

 

İmplantların kalitesi markadan markaya değişmektedir. İmplant taklitlerinin arttığı bu dönemde insan sağlığı söz konusu olduğundan ötürü implant marka seçimi çok önemlidir.

Seçkin Klinikler Avrupa menşeili belirli kurumsal marka ürünler kullanarak hastalarının sağlıklarını korumaya önem göstermektedir. Taklit ürünler ile MR uyumlu gerçek implantların arasındaki fiyat farkından ötürü piyasada implant tedavi fiyatları farklılaşabilmektedir.

İmplant tedavisinde marka kadar doktor tecrübe ve etkinliği gerekli olup iyi bir planlama sürecinden geçmelidir.

 

İmplant uygulaması kısaca diş boşluklarının yerini yapay kökler ile doldurup üzerine kullanılabilir dişler yapma amacını taşır. İmplant yaptıracak kişilerin yaptırdıkları implant markasını öğrenmeleri çok önemlidir. Birçok vakada implant markası bilinmediğinden üzerine diş yapılamamakta implant uygulaması baştan yapılmaktadır.

İmplant Tedavisi hakkında sorularınız için aşağıdaki bölümden hekiminize danışabilirsiniz:

Hekiminize Sorun

Ağrısız bir implant tedavi deneyimi için hemen tıklayın, dişiniz bir gün daha eksik kalmasın:

Online Randevu Almak için:

Tedavi çözümlerini paylaşın

Vividenta Dent Clinic Suadiye